Emocje dnia pierwszego

Do Sewilli  – początkowego punktu wypadowego naszej podróży do Hiszpanii – dotarliśmy ok. 20.00 w sobotę, po dwóch dniach ciągłej jazdy samochodem. Wszyscy byliśmy tym dość mocno zmęczeni i marzyliśmy by się wydostać na dłuższą chwilę poza wnętrze auta.  Miasto nas  do tego zachęcało, sennie budząc się do życia. Zachodzące słońce niczym czarodziejska różdżka wyganiało mieszkańców z domów, rozstawiało kawiarniane stoliki w małych ciasnych uliczkach i zaczynało rozbrzmiewać gwarem wieczoru. Z każdą minutą zachodu tętno zaczynało bić mocniej i szybciej w żyłach sewillskich uliczek. Nie mogliśmy się już doczekać wyjścia do miasta, a tu jeszcze trzeba było się wypakować….

Dzieciaki chętnie wyruszyły na podbój uliczek, lokali i sewillskich placów. Przez przypadek, włócząc się wieczorową porą,  ściągnięci zapachem smażonych owoców morza trafiliśmy na  na la calle Tetuán (co zarejestrowałam dopiero następnego dnia), jedną z bardziej znanych i polecanych uliczek kuszących przechodniów restauracjami z oryginalnym jedzeniem (o czym przeczytałam wcześniej na inspirującym blogu www.pisanewsewilli.com – gorąco polecam ten blog) Wybraliśmy lokal, a właściwe lokal wybrał nas przy pomocy sprawnych kelnerów-naganiaczy. Menu okazało się dość dużym zaskoczeniem i wyzwaniem,  ani słowa po angielsku. Cóż, starym zwyczajem i za radą doświadczonego podróżnika, zamawiamy co sąsiad ma na talerzu a co wygląda interesująco.  Dzieci pozotały przy  HELADA, czyli lodach. Tak dla nich to najważniejsze słowo, chociaż i bez znajomości języka świetnie sobie radziły z zamawianiem odpowiednich smaków. Mimo powszechnej znieczulicy na język bardziej mi znanym, niekóre lokale zapraszały przyjaźniej, ale czy bardziej informatywnie, sami zobaczcie….

Menu a'la Paul Coelho Menu a’la Paul Coelho

Po wieczornym spacerze, zmęczeni podróżą, słońcem i mnóstwem wrażeń dnia pierwszego legliśmy spać blisko 24.00, pomimo, że rozmowy w uliczkach nieumilkły jeszcze długo….  Sewila się bawiła w końcu była sobotnio-niedzielna sierpniowa noc….

sierpniowa noc pod Girladą sierpniowa noc pod Girladą